Niezapominajka
20 000 - 25 000 zł
7 grudnia 2022 godz. 19:30
Rodzina pasterzy z bydłem przed ruiną, II poł. XVII w.
Cena wylicytowana: 28 000 zł
20 000 - 25 000 zł
37,5 x 46 cm
olej/sklejka
Sygnatura
sygn. l. d.: "Wlastimil / Hofman"
Proweniencja
kolekcja prywatna, Katowice
Hofman w mistrzowski sposób potrafił łączyć fantazję z realizmem. Fauny, anioły, wątki antyczne, przyroda, a do tego poetyckość i metaforyczny wymiar prac Hofmana, składają się na niepowtarzalny, łatwo rozpoznawalny styl artysty. Sugestywne, przesiąknięte znaczeniami kompozycje skłaniają do refleksji. Jednocześnie rozbudowane formy znaczeniowe tworzą swoiste narracje – malarskie opowieści z pogranicza sfery sacrum i profanum.