Głowa górala, 1903
30 000 - 40 000 zł
7 grudnia 2022 godz. 19:30
Rodzina pasterzy z bydłem przed ruiną, II poł. XVII w.
Cena wylicytowana: 28 000 zł
30 000 - 40 000 zł
30,5 x 29 cm w św. p-p.
akwarela, pastel/papier
Datowanie
1903
autorska dedykacja i dat. p. d.: "Franciszkowi Ch. ofiaruję te głowę uratowaną od ognia / Jul Fałat 903"
Proweniencja
Stan zachowania:
zaplamienia papieru
Portrety Juliana Fałata cieszyły się dużym uznaniem. Ten wszechstronny artysta, mistrz techniki akwareli chętnie przedstawiał typy ludowe i górali. Pięknie namalowana, wyrazista głowa męska wyróżnia się osobistą dedykacją artysty, i jak zdradza malarz, intrygującymi losami. Kompozycja może być ciekawym uzupełnieniem górskich motywów pejzażowych artysty.