Kontemplacja
10 000 - 12 000 zł
7 grudnia 2022 godz. 19:30
Rodzina pasterzy z bydłem przed ruiną, II poł. XVII w.
Cena wylicytowana: 28 000 zł
10 000 - 12 000 zł
34,8 x 49,8 cm
olej/tektura
Sygnatura
sygn. p. d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA."
na odwrocie napis: „Kontemplacja” 500 zł / BronisRychterJanowska
Proweniencja
W obrazach artystki, przedstawiających sceny na tarasie rozgrywające się na tle włoskiego pejzażu, można dostrzec najczęściej sylwetki kobiece. W tej oryginalnej kompozycji główną rolę odgrywa zamyślona postać kardynała. Nostalgiczny nastrój obrazu podkreśla także widok pożółkłych liści. Intrygująca kompozycja warta jest uwagi kolekcjonerów.