14

Pejzaż nadwodny z cyprysami

ID: 5628

100 000 - 120 000 zł

7 grudnia 2022 godz. 19:30

Proweniencja

96,7 x 68,5 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. p. d.: "I. Trusz"

Utalentowany ukraiński pejzażysta, w którego twórczości dostrze­ga się wpływy Jana Stanisławskiego czy Leona Wyczółkowskiego. Utrwalał widoki z rodzimych stron (Dniepru i Krymu) i dalekich po­dróży (m.in. z Palestyny, Włoch czy Egiptu). Prezentowany krajobraz o reprezentacyjnym formacie zachwyca dekoracyjnością. Efekty świa­tłocieniowe i impresjonistyczne oddanie migotliwości wody, subtelne niuanse w kolorze nieba i z u podobaniem malowane drzewa, wpisu­ją się w charakterystyczny styl artysty. Trusz malował o różnych po­rach dnia i roku, co wiązało się z odmiennym oświetleniem. Wyczu­walna w jego obrazach jest ta wrażliwość na intensywność światła oraz nieustający zachwyt nad pięknem przyrody.

na odwrocie nalepka Salonu obrazów i dzieł sztuki L. Błasiak

Włoski pejzaż ze sztafażem, XVII w.

Cena wylicytowana: 98 000 zł
4

Akt kobiecy

Cena wylicytowana: 3 500 zł
5

Portret mężczyzny w szyszaku, ok. 1858-1860

Cena wylicytowana: 1 003 000 zł
7

Portret kobiety w różowej sukni

Cena wylicytowana: 300 000 zł
16

Niezapominajka

Cena wylicytowana: 26 000 zł
26

Głowa górala, 1903

Cena wylicytowana: 30 000 zł
31

Scena rodzajowa

Cena wylicytowana: 2 800 zł
36

Martwa natura

Cena wylicytowana: 19 000 zł
42

Studnia, 1991

Cena wylicytowana: 8 500 zł