16

Odpowiedź, 1974

ID: 6519

10 000 - 12 000 zł

7 grudnia 2023 godz. 19:30

Proweniencja

- Galeria na Targowej; - kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

93 x 72 cm

akryl/płótno

Datowanie

1974

- nalepka: "Regine i Jerzy Milobedzki / Art collection / Do not remove this sticker / Author: Janusz Eysmont / Title: Odpowiedz   Yr.  1974  /  Dim. 74 x 93   Media: akryl na plotnie  /  Origin: Galeria na Targowej";
- pieczątka [nieczytelna];
- na blejtramie nalepka: "JANUSZ EYSYMONT / „ODPOWIEDŹ’ 1974 akryl. / 74 x 93"

Abstrakcyjne kompozycje Janusza Eysymonta cechują się wyjątkową wrażliwością na wydobycie niuansów światła i cienia. Posługiwanie się kontrastem kolorów, jak w prezentowanej pracy lub formami monochromatycznymi, stanowią narzędzia jego malarskiej ekspresji. Głębia barwy i przestrzenności kompozycji podkreślają wyrafinowane piękno i świetlistość artystycznych wizji. Dzieła tego malarza w ofertach aukcyjnych nie pojawiają się zbyt często, mogą więc być znaczącym kolekcjonerskim nabytkiem.

4

Bez tytułu, 1960

Cena wylicytowana: 35 000 zł
5

Bez tytułu, 1962

Cena wylicytowana: 13 500 zł
7

Erebus, 1982

Cena wylicytowana: 11 000 zł
8

Definicja CC, 1999

Cena wylicytowana: 199 000 zł
13

Scena erotyczna, 1991

Cena wylicytowana: 6 000 zł
14

Obraz nr 41, 1978

Cena wylicytowana: 16 000 zł
17

W 3, 2023

Cena wylicytowana: 20 000 zł
19

Cerkiew, 1970

Cena wylicytowana: 26 000 zł
21

Spacer, 1959

Cena wylicytowana: 120 000 zł
25

Ptak

Cena wylicytowana: 75 000 zł
27

Dachy, 1977

Cena wylicytowana: 11 000 zł
29

Malarz i modelka, 1972

Cena wylicytowana: 26 000 zł
36

Bez tytułu, 2023

Cena wylicytowana: 42 000 zł
40

Capricornus XI, 2023

Cena wylicytowana: 18 000 zł
41

S.P XXXV, 2023

Cena wylicytowana: 12 000 zł
42

Burza, 2022

Cena wylicytowana: 14 000 zł
46

Okno, 2023

Cena wylicytowana: 10 200 zł
53

The Taschen cover

Cena wylicytowana: 11 000 zł