Kobieta z papugą, z cyklu: „Sekretne wiersze Apollinaire'a”, 1967
10 000 - 12 000 zł
7 grudnia 2023 godz. 19:30
10 000 - 12 000 zł
38 x 28,5 cm (arkusz, krawędzie rwane)
akwaforta ręcznie podkolorowana akwarelą, sucha igła, złoty pyłek/japoński papier czerpany
Sygnatura
sygn. u dołu: Dalí (ołówkiem)
Michler R., Löpsinger Lutz W., "Salvador Dalí. Cataloque Raisonné of Etchings and Mixed-Media Prints", 1924-1989, Monachium 1994, s. 154-155 (il. cz-b.).
Datowanie
1967
Proweniencja
kolekcja prywatna, Francja
oznaczenie egzemplarza l. d.: "62/145" (ołówkiem);
pieczęć tłoczona p. d.: "Dalí"
Wydana przez:
P. Argillet, Paryż 1967.
Druk:
Robbe, Paryż 1967.