Bez tytułu, 1960
45 000 - 50 000 zł
7 grudnia 2023 godz. 19:30
45 000 - 50 000 zł
58,5 x 81 cm w św. p-p.
gwasz, technika mieszana/papier
Datowanie
1960
Proweniencja
- ze spuścizny po artyście; - kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)
Lata 60. były dla Alfreda Lenicy czasem wzmożonej działalności artystycznej. Na zaproszenie ONZ w 1960 roku namalował w Genewie wielkoformatową kompozycję „Trzy żywioły”. W tym samym mieście w Galerii Ferrero odbyła się także jego indywidualna wystawa. W 1962 roku został wyróżniony Grand Prix na I Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. W połowie dekady został członkiem Grupy Krakowskiej. Swoje prace prezentował zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wystawiał przykładowo w poznańskim Arsenale, krakowskiej Galerii Krzysztofory, podczas warszawskich Konfrontacji 63, a także w Nowym Jorku, Edynburgu, Genewie.
"Alfred Lenica", pod red. Beaty Gawrońskiej-Oramus, 2014.