Autoportret w spince góralskiej
25 000 - 35 000 zł
7 grudnia 2023 godz. 19:30
25 000 - 35 000 zł
8 x 7 cm (54 x 23,5 cm oprawa)
olej, sklejka, miedziana oprawa w formie gólaskiej spinki o kształcie parzenicy
Proweniencja
Do pracy dołączony certyfikat autentyczności podpisany przez spadkobierczynię Agatę Dudę-Gracz wraz z pieczęcią archiwum Jerzego Dudy-Gracza.
Spinka góralska to rodzaj zapinki używanej jako zapięcia męskich koszul, jeden z najstarszych elementów dekoracyjnych góralskiego stroju. Spinki były przeważnie wykuwane lub wycinane z miedzianej blachy z wytłoczonym ornamentem roślinnym, geometrycznym bądź zoomorficznym, łączym się z innymi charakterystycznymi właściwościami stroju góralskiego.