Maska
6 000 - 8 000 zł
20 maja 2021 godz. 19:30
Obżarstwo, z cyklu: Dante, Boska komedia, 1951-60, Czyściec, pieśń XXIII
We are White, we are the World / Barack Obama, Michael Jackson, Vladimir Putin
6 000 - 8 000 zł
20,2 x 13,8 cm w św. p-p.
Sygnatura
sygn. p. d.: "J.N."
Praca posiada szkło muzealne
Proweniencja
- dar artysty - kolekcja prywatna, Polska
W oferowanej pracy rozpoznawalna stylistyka Jerzego Nowosielskiego przedstawiona została w ciekawej, artystycznej formie. Gęsty układ linii, „kafelkowa” struktura pracy wyróżniają ją na tle innych, rysunkowych prac malarza. Na niewielkim formacie obrazu udało się twórcy zamieścić intrygującą warstwę interpretacyjną i artystyczną.