Projekt ikony
30 000 - 35 000 zł
20 maja 2021 godz. 19:30
Obżarstwo, z cyklu: Dante, Boska komedia, 1951-60, Czyściec, pieśń XXIII
We are White, we are the World / Barack Obama, Michael Jackson, Vladimir Putin
30 000 - 35 000 zł
56 x 28 cm w świetle ramy
akryl/płótno
Sygnatura
sygn. na odwrocie: "J.N."
Proweniencja
- dar artysty - kolekcja prywatna, Polska
Subtelnie malowana kompozycja wpisująca się w tematykę sakralną, mocno kojarzoną z twórczością Jerzego Nowosielskiego. Nasycone plamy koloru kładzione bezpośrednio na płótno urzekają surowym, czystym pięknem. To malarstwo bez upiększeń i ozdobników. Przedstawione szkicowo postaci świętych, podobnie jak napisy, trudno jednoznacznie zidentyfikować. Sygnowane przez artystę dzieło jest przy tym niezwykle dekoracyjne. Motywy sacrum ujęte są w niedopowiedzianej, lekkiej formie.