Kraków
60 000 - 90 000 zł
20 maja 2021 godz. 19:30
Obżarstwo, z cyklu: Dante, Boska komedia, 1951-60, Czyściec, pieśń XXIII
We are White, we are the World / Barack Obama, Michael Jackson, Vladimir Putin
60 000 - 90 000 zł
46 x 55 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. u dołu: "2017 / E. DWURNIK"
Datowanie
2017
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "2017 / E. DWURNIK / „KRAKÓW” / NR: IX - 2297 - 6876"; Do pracy dołączony certyfikat autentyczności podpisany przez artystę.
Proweniencja
kolekcja, prywatna, Polska
Na popularność wedut Edwarda Dwurnika składają się m. in. kunszt malarski, przestrzenna wyobraźnia i niebanalne urozmaicenia dodawane przez artystę w architektoniczny krajobraz. Barwne kompozycje to jeden ze znaków rozpoznawczych jego twórczości. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Dwurnik po prostu lubił malować polskie miasta i tę sympatię daje się wyczuć w powielanej wielokrotnie tematyce.