Ogień
15 000 - 20 000 zł
20 maja 2021 godz. 19:30
Obżarstwo, z cyklu: Dante, Boska komedia, 1951-60, Czyściec, pieśń XXIII
We are White, we are the World / Barack Obama, Michael Jackson, Vladimir Putin
15 000 - 20 000 zł
140 x 140 cm
akryl/płótno
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "AKRYL PŁÓTNO / 140 x 140 / Jaremi Picz / 2020"
Proweniencja
Artysta malarz, grafik, rzeźbiarz. W ostatnich latach znakiem rozpoznawczym jego twórczości jest cykl okręgów o odważnych zestawieniach kolorystycznych (także fluorescencyjnych), emanujących wyjątkową głębią. Na początku lat 80. nawiązał współpracę z galerią Wacława Sucheckiego w Düsseldorfie. Aktywny uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych (za granicą przykładowo w Art Carussel du Louvre w Paryżu, Biennale Cannes, wystawa Salon Societe des Artistes Independantes w Grand Palaise w Paryżu czy ekspozycja Joy de Vivre w Menagio Lace Como we Włoszech). Za swoją pracę twórczą uhonorowany m. in. odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodą International Prize Caravaggio i nominacją do nagrody Maser of Art magazynu ART International Contemporary Magazin.