Be music
35 000 – 40 000 zł
20 maja 2021 godz. 19:30
Obżarstwo, z cyklu: Dante, Boska komedia, 1951-60, Czyściec, pieśń XXIII
We are White, we are the World / Barack Obama, Michael Jackson, Vladimir Putin
35 000 – 40 000 zł
89 x 89 cm w świetle ramy
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "K. POWAŁKA 18"
Datowanie
2018
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "„BEMUSIC” / KRZYSZTOF / POWAŁKA / 2018"; na odwrocie pieczęć Powalka Gallery i inne
Proweniencja
kolekcja prywatna, Zawiercie
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom w pracowni prof. Zbigniewa Blukacza). Choć jako artysta-plastyk specjalizuje się w szkle artystycznym (witrażu), szerzej znany jest ze swoich prac malarskich. Zajmuje się także grafiką i projektowaniem. Krzysztof Powałka aktywnie uczestniczy w działalności wystawienniczej, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Indywidualnie eksponował swoje dzieła m. in. w Monako, Hiszpanii czy we Włoszech.