Wójcik

Jacenty Wójcik

1940 Lublin - 2018

O Artyście

Artysta zajmował się malarstwem, grafiką warsztatową, a także konserwacją dzieł sztuki. Studia artystyczne odbył w latach 1963-1969 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1969 roku obronił dyplom w pracowni Eugeniusza Eibischa. W swojej twórczości posługiwał się językiem abstrakcji, łącząc zarówno jej organiczne, jak i geometryczne formy. Kładł nacisk na czysto formalne cechy dzieła, takie jak kolor, kształt czy kompozycja. Częstokroć stosował intensywne, kontrastujące ze sobą barwy oraz rytmizację elementów kompozycji. Na jego płótnach abstrakcyjne kształty multiplikują się i przenikają wzajemnie, sprawiając wrażenie płynnego ruchu.

Jacenty Wójcik wziął udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidulanych, przede wszystkim w Warszawie, a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granica, m. in. we Włoszech, Kanadzie czy Anglii.

Przeczytaj więcej Mniej

Zgłoś obiekt na aukcję

Obecnie w ofercie

Brak aktualnych ofert

Obiekty archiwalne

XXI Aukcja: Sztuka Współczesna, 20 maja 2021 godz. 19:30

Kompozycja żółta, 1976

XXXVII Aukcja: Sztuka Współczesna, 1 czerwca 2023 godz. 19:30

Kompozycja niebieska, 1976

XLIV Aukcja: Sztuka Współczesna - prace na papierze, 24 kwietnia 2024 godz. 19:30

Kompozycja różowa

Kompozycja wielobarwna, 1977

Kompozycja czarna