27

Wiatr

ID: 1084

16 000 - 20 000 zł

30 maja 2019 godz. 19:30

46,5 x 57,7 cm

technika mieszana/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "E Rosenstein / 1966"

Datowanie

1966

Subtelne, aluzyjne malarstwo Erny Rosenstein cieszy się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów. Zachwyca różnorodnością kształtów, linii, motywów, którymi wypełnione są prace artystki. Fantazyjne światy kreowane przez Rosenstein sugerują powiązania jej twórczości z nurtem surrealizmu. Prezentowana monochromatyczna kompozycja z II poł. lat 60., nawiązuje do popularnego w tym okresie w jej pracach tematu natury.

gwasz, tusz?, technika mieszana, papier

Proweniencja:

– kolekcja prywatna, Francja

– kolekcja prywatna, Polska

Chłopcy

Cena wylicytowana: 12 000 zł

W drogę

Cena wylicytowana: 2 400 zł

Patrol

Cena wylicytowana: 7 500 zł
6

Kozak z luzakiem

Cena wylicytowana: 36 000 zł
7

Piwonie

Cena wylicytowana: 12 000 zł
9

W parku

Cena wylicytowana: 15 000 zł
14

Wesele krakowskie

Cena wylicytowana: 3 900 zł
15

Na targu

Cena wylicytowana: 7 000 zł
18

Pejzaż zimowy

Cena wylicytowana: 17 000 zł
19

Pejzaż górski

Cena wylicytowana: 17 000 zł
20

Okno

Cena wylicytowana: 80 000 zł
22

Baca

Cena wylicytowana: 3 500 zł
23

Obiekt przestrzenny

Cena wylicytowana: 235 000 zł
24

W strefie błękitnej

Cena wylicytowana: 29 000 zł
26

Abstrakcja

Cena wylicytowana: 9 500 zł
29

Plaża

Cena wylicytowana: 40 000 zł
30

Postać

Cena wylicytowana: 6 000 zł
31

Miasto

Cena wylicytowana: 35 000 zł
32

Plac Trzech Krzyży

Cena wylicytowana: 22 000 zł
33

Pałac błyskawic

Cena wylicytowana: 36 000 zł
35

Kompozycja barwna

Cena wylicytowana: 16 000 zł
36

Cena wylicytowana: 10 000 zł
41

Koła podwójne

Cena wylicytowana: 4 900 zł
43

Cena wylicytowana: 6 000 zł
45

Projekt Falotronu

Cena wylicytowana: 14 000 zł
56

Port Gdynia

Cena wylicytowana: 1 500 zł