W parku
12 000 - 15 000 zł
30 maja 2019 godz. 19:30
12 000 - 15 000 zł
74 x 59 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. monogramem wiązanym l. d.: "ww"
Natura była dla Wojciecha Weissa źródłem malarskich inspiracji. Liczne i różnorodne motywy krajobrazowe świadczą o sentymencie do tego tematu: widoki z okna, motywy kalwaryjskiego sadu, nawiązujące do japońskiej stylistyki pejzaże z wypełniającymi kompozycje gałęziami drzew, pejzaże odbite w szybach okien, krajobrazy włoskie. Przykładów jest wiele. Prezentowany obraz to kolejna jego wariacja. Zwraca w niej uwagę monumentalność przyrody i subtelnie oddana gra światłocienia.