Obiekt przestrzenny
6 000 - 8 000 zł
30 maja 2019 godz. 19:30
6 000 - 8 000 zł
35 x 29,2 cm
olej, technika mieszana, drewno, płótno
Sygnatura
sygn. na odwrocie: "MIKOŁAJ / KOCHANOWSKI"
Prezentowana monochromatyczna kompozycja nawiązuje do eksperymentów malarskich artysty rozpoczętych w I poł. lat 60. Geometryczne, strukturalne formy, malarstwo materii, reliefowe obiekty stały się wizualnym efektem artystycznych przemian dojrzałego artysty. Wcześniej Mikołaj Kochanowski tworzył w nurcie koloryzmu. Dzieła nieco zapomnianego dziś twórcy, współpracownika Tadeusza Kantora, Hanny Rudzkiej-Cybisowej, wieloletniego wykładowcy krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, bez wątpienia zaliczyć można do ważnych, awangardowych obiektów powojennej sztuki polskiej.