Rybacy
45 000 - 50 000 zł
30 maja 2019 godz. 19:30
45 000 - 50 000 zł
48 x 90 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "F. M. Wygrzywalski / 1922"
Datowanie
1922
Tematyka marynistyczna zajmowała znaczące miejsce w twórczości artysty. W obrazach z motywem morza widoczna jest szczególna umiejętność oddania barwy wody, dbałość o kolorystyczne niuanse i efekty światłocieniowe.
na odwrocie napis: MNK / DCz 124
Proweniencja:
Obraz z kolekcji książąt Czartoryskich, od lat 20. XX w. przechowywany w depozycie Muzeum Narodowego w Krakowie.
Wygrzywalski dzięki licznym podróżom uwieczniał na obrazach motywy orientalne czy nasycone słońcem krajobrazy. Pochodząca z początku lat 20. kompozycja posiada znakomitą proweniencję. Dekoracyjne płótno charakteryzuje się realizmem przedstawienia typowym dla dzieł malarza.