24

W strefie błękitnej

ID: 1078

28 000 - 35 000 zł

30 maja 2019 godz. 19:30

35 x 32 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. g.: "lenica"; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "A. Lenica / 1967 / w strefie / błękitnej"

Datowanie

1967

Żywiołowa gra kolorów w prezentowanej pracy oraz charakterystyczna malarska stylistyka, zaliczają ją do interesujących przykładów obiektów z lat 60. Twórczość Alfreda Lenicy obfitowała w ciągłe poszukiwania w obrębie materii malarskiej i technik pracy twórczej. Artysta czerpał z osiągnięć kubizmu, surrealizmu, taszyzmu, malarstwa informel, aktywnie uczestnicząc w rozwoju powojennej sztuki polskiej.

Proweniencja:

– ze spuścizny po artyście

– kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)

Chłopcy

Cena wylicytowana: 12 000 zł

W drogę

Cena wylicytowana: 2 400 zł

Patrol

Cena wylicytowana: 7 500 zł
6

Kozak z luzakiem

Cena wylicytowana: 36 000 zł
7

Piwonie

Cena wylicytowana: 12 000 zł
9

W parku

Cena wylicytowana: 15 000 zł
14

Wesele krakowskie

Cena wylicytowana: 3 900 zł
15

Na targu

Cena wylicytowana: 7 000 zł
18

Pejzaż zimowy

Cena wylicytowana: 17 000 zł
19

Pejzaż górski

Cena wylicytowana: 17 000 zł
20

Okno

Cena wylicytowana: 80 000 zł
22

Baca

Cena wylicytowana: 3 500 zł
23

Obiekt przestrzenny

Cena wylicytowana: 235 000 zł
26

Abstrakcja

Cena wylicytowana: 9 500 zł
27

Wiatr

Cena wylicytowana: 12 000 zł
29

Plaża

Cena wylicytowana: 40 000 zł
30

Postać

Cena wylicytowana: 6 000 zł
31

Miasto

Cena wylicytowana: 35 000 zł
32

Plac Trzech Krzyży

Cena wylicytowana: 22 000 zł
33

Pałac błyskawic

Cena wylicytowana: 36 000 zł
35

Kompozycja barwna

Cena wylicytowana: 16 000 zł
36

Cena wylicytowana: 10 000 zł
41

Koła podwójne

Cena wylicytowana: 4 900 zł
43

Cena wylicytowana: 6 000 zł
45

Projekt Falotronu

Cena wylicytowana: 14 000 zł
56

Port Gdynia

Cena wylicytowana: 1 500 zł