W strefie błękitnej
28 000 - 35 000 zł
30 maja 2019 godz. 19:30
28 000 - 35 000 zł
35 x 32 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. g.: "lenica"; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "A. Lenica / 1967 / w strefie / błękitnej"
Datowanie
1967
Żywiołowa gra kolorów w prezentowanej pracy oraz charakterystyczna malarska stylistyka, zaliczają ją do interesujących przykładów obiektów z lat 60. Twórczość Alfreda Lenicy obfitowała w ciągłe poszukiwania w obrębie materii malarskiej i technik pracy twórczej. Artysta czerpał z osiągnięć kubizmu, surrealizmu, taszyzmu, malarstwa informel, aktywnie uczestnicząc w rozwoju powojennej sztuki polskiej.
Proweniencja:
– ze spuścizny po artyście
– kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)