11

Pożegnanie z latem, 1929

ID: 5073

35 000 - 45 000 zł

28 kwietnia 2022 godz. 19:00

Proweniencja

61 x 69 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "Wlastimil Hofman 29"

Datowanie

1929

Uczeń Malczewskiego w swoich dziełach przeplatał wątki baśniowe czy religijne ujawniane za pomocą bogatej symboliki. Wielowymiarowe kompozycje o specyficznym, lirycznym nastroju, stały się rozpoznawalnym malarskim językiem Hofmana. Typowe dla niego było również przedstawianie wyidealizowanych postaci ludowych i dzieci. Co ciekawe, małych bohaterów jego obrazów często widzimy w nietypowej dla ich wieku aurze zadumy i smutku.  Dzieci malował nieraz w towarzystwie faunów, aniołów, zwierząt przez co prace te nie były prostymi przedstawieniami postaci, ale zyskiwały wymiar metafizyczny. Wyrazisty sposób malowania, wrażliwość na niuanse kolorystyczne i poetycki nastrój dzieł Hofmana zyskały liczne grono miłośników.

4

Cena wylicytowana: 8 000 zł
6

Spotkanie, 1931

Cena wylicytowana: 22 000 zł
13

Anioł

Cena wylicytowana: 9 500 zł
18

W porcie - praca dwustronna, 1882

Cena wylicytowana: 9 500 zł
25

Czerwone tulipany

Cena wylicytowana: 2 500 zł