Pejzaż z czerwonym domem, 1954
4 500 - 6 500 zł
28 kwietnia 2022 godz. 19:00
4 500 - 6 500 zł
23 x 33 cm w świetle ramy
olej/tektura
Sygnatura
sygn. p. d.: "PODSADECKI"
Datowanie
1954
Stan zachowania: niewielkie pęknięcia, uszkodzenia warstwy malarskiej
Proweniencja
* oplata droit de suite
dat. l. d.: "9.8.54"
Zajmował się filmem eksperymentalnym, fotomontażem, tworzył w obrębie konstruktywizmu, abstrakcji, koloryzmu - różnorodna działalność artystyczna Kazimierza Podsadeckiego wymyka się jednoznacznym definicjom. Szerokie zainteresowania artysty, odwaga w przełamywaniu konwencji sprawiały, że jego prace można zaliczyć do interesujących przykładów polskiej awangardy. Powojenna twórczość Kazimierza Podsadeckiego to przede wszystkim martwe natury i pejzaże.