Wielka Mistyfikacja

ID: 3582

ok. 59,6 x 77,8 cm

akwaforta, akwatinta, akryl

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "KACPER BOŻEK XVII / XXI" (ołówkiem)

Datowanie

2017

Artysta w mistrzowski sposób posługuje się grafiką warsztatową i rysunkiem. Każde jego dzieło jest starannie dopracowane i charakteryzuje się niemal anatomiczną dokładnością. Cechą wspólną tworzonych przez niego prac jest kreowanie opowieści, wielowątkowych historii, bez wyraźnych granic początku i końca, a skłaniających bardziej do indywidualnych poszukiwań znaczeń i sensu. Bożek inspiruje się m. in. czasami średniowiecza. Wyczuwalne w jego grafikach są elementy makabry i groteski. Artysta jest laureatem m. in. takich nagród, jak: prestiżowa nagroda Leonardo Sciascia Prize Amateur d’Estmapes w Mediolanie z 2012 roku, Nagroda Specjalna w konkursie ZPAP Grafi z 2008 roku, Grafika Roku, Grand Prix za „Milites Templi” z 2002 roku czy Stypendium Twórcze Miasta Krakowa z 2003 roku.

oznaczenie egzemplarza l. d.: "5/100" (ołówkiem); napis u dołu: "WIELKA MISTYFIKACJA" (ołówkiem)