29,4 x 39,3 cm w św. p-p.
fotografia czarno-biała
Sygnatura
sygn. p. d.: "AKratochvil"
Proweniencja
Amerykański fotoreporter pochodzenia czeskiego, laureat licznych nagród, w tym czterokrotnie World Press Photo (w 1998, 1999 i dwukrotnie w 2003 roku), uznany za jednego z najlepszych fotografów świata. Do jego bogatego artystycznego dorobku zaliczają się fotografie reportażowe (np. serie „Haiti”, „Czarnobyl”, „Irak”) czy znakomite portrety sławnych artystów. Niebanalne ujęcia i klasyczne piękno czarno-białych fotografii tworzą specyficzny styl artysty.
oznaczenie egzemplarza l. d.: "1/10"
Antonin Kratochvil persona, Slovart, 2006.