Umiarkowany entuzjazm

ID: 731

ok. 59 x 63 cm

technika mieszana

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "KACPER BOŻEK XVI / XXI" (ołówkiem)

akwaforta, akwatinta, sucha igła, akryl

oznaczenie egzemplarza l. d.: 12/100 (ołówkiem);
napis u dołu: UMIARKOWANY ENTUZJAZM (ołówkiem)

Artysta w mistrzowski sposób posługuje się grafiką warsztatową i rysunkiem. Każde jego dzieło jest starannie dopracowane i charakteryzuje się niemal anatomiczną dokładnością. Cechą wspólną tworzonych przez niego prac jest kreowanie opowieści, wielowątkowych historii, bez wyraźnych granic początku i końca, a skłaniających bardziej do indywidualnych poszukiwań znaczeń i sensu. Bożek inspiruje się m. in. czasami średniowiecza. Wyczuwalne w jego grafikach są elementy makabry i groteski. Artysta jest laureatem m. in. takich nagród, jak: prestiżowa nagroda Leonardo Sciascia Prize Amateur d’Estmapes w Mediolanie z 2012 roku, Nagroda Specjalna w konkursie ZPAP „Grafi” z 2008 roku, Grafika Roku, Grand Prix za „Milites Templi” z 2002 roku czy Stypendium Twórcze Miasta Krakowa z 2003 roku.

David

CENA : 6 200 zł