Teofan

ID: 1507

79 x 58,5 cm w świetle ramy

serigrafia/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "J. Kałucki 1996" (ołówkiem)

Datowanie

1996

oznaczenie egzemplarza i opis l. d.: „Teofan” 15/30 serigraphié (ołówkiem)

Abstrakcja, nurt konceptualny to obszary, w których realizuje się sztuka Jerzego Kałuckiego. Serigrafia „Teofan” wpisuje się w typowe dla artysty fascynacje figurami geometrycznymi oraz składającymi się z nich strukturami. Nie mają one jednak formy regularnej, ale są odcięte, niepełne. Pozornie niedokończone kompozycje, a jednocześnie staranność i precyzja prowadzonych linii, dają w efekcie interesujące połączenie.

Proweniencja: