Sen Busha, z cyklu: Pozytywy (pierwsza odbitka autorska, vintage print)

ID: 705

20 x 13,8 cm w św. p–p.

fotografia barwna

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "Zbigniew Libera / sen Busha ap 1 2004"

Datowanie

2004

„Sen Busha” to fotografia, która naśladuje telewizyjne relacje z Iraku. Młoda muzułmanka obejmuje amerykańskiego żołnierza. Artysta pokazuje zniewolenie arabskiej społeczności i zainscenizowaną przyjaźń, potęgowaną obecnością kamer i naśladuje telewizyjne relacje z Iraku. Zdjęcie ukazało się na okładce „Przekroju” tuż przed zdobyciem Bagdadu.

Certyfikat autentyczności podpisany przez artystę.

Bibliografia: „Zbigniew Libera. Works from 1982–2008”, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, BWAWrocław Galerie Sztuki Współczesnej, Warszawa, 2009, s. 174–175.