Prognose

ID: 2138

4 500 zł

Proweniencja

78,7 x 58,8 cm w świetle ramy

serigrafia/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "J. Kałucki 1999" (ołówkiem)

Datowanie

1999

Artysta posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej opartej o matematyczną dokładność oraz oszczędność stosowanych środków zarówno pod względem kolorystycznym, jak i kompozycyjnym. Figury geometryczne, łukowate linie tworzą struktury będące głównym tematem obrazów artysty. Doskonałą egzemplifikacją tych zainteresowań jest oferowana grafika. Widoczne na obrazie łuki - fragmenty koła, pozostają niedomknięte, tworząc nową, kompozycyjną jakość.

napis u dołu: "serigraphié" (ołówkiem); opis i oznaczenie egzemplarza l. d.: "„Prognose” 9/35" (ołówkiem)

David

CENA : 6 200 zł