Portret męski en face, 1990

ID: 5740

Proweniencja

30 x 19,8 cm

serigrafia

Sygnatura

sygn. p. d.: "Jerzy Nowosielski" (ołówkiem)

Datowanie

1990

Grafika dołączona do druku „Jerzy Nowosielski. Rysunki. Maski i na­gość”, Starmach Gallery, Kraków, październik 1990.

Oferowana praca przedstawia motyw dość często pojawiający się w dorobku artystycznym twórcy. Zaliczają się do niego prace wyko­nane tuszem na papierze, przykładowo z lat 80. Portrety tworzone za pomocą prostych linii, ascetyczne, stanowią zaledwie zarys, kontur przedstawianych osób. Delikatność i prostota ukazania, a także ory­ginalne podejście do tematyki portretowej, stanowią o ich artystycz­nej wartości.

oznaczenie egzemplarza l. d.: "258/300" (ołówkiem)