Portret

ID: 709

30 x 20 cm

litografia/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "Jerzy Nowosielski" (ołówkiem)

Litografia dołączona do druku „Jerzy Nowosielski. Rysunki. Maski i nagość”, Galeria Starmach, Kraków, październik 1990.

oznaczenie egzemplarza l. d.: 218/300 (ołówkiem)

Litografia Jerzego Nowosielskiego przedstawia motyw dość często pojawiający się w dorobku artystycznym twórcy. Zaliczają się do niego prace wykonane tuszem na papierze, przykładowo z lat 80-tych. Portrety tworzone za pomocą prostych linii, ascetyczne, stanowią zaledwie jakby zarys, kontur przedstawianych osób. Delikatność i prostota przedstawienia stanowią jednak o ich wartości. Podobnie jak oryginalne podejście do tematyki portretowej.

David

CENA : 6 200 zł