26,8 x 17,8 cm w św. p-p.
fotografia czarno-biała
Sygnatura
sygn. p. d.: "JAN SAUDEK"
Jeden z najbardziej znanych czeskich fotografów. Jego prace znajdują się w najważniejszych kolekcjach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji. Fotografie Jana Saudka prezentowane były m. in. w paryskim Centre Georges Pompidou i Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Prezentowana, sygnowana fotografia po raz pierwszy dostępna jest w ofercie aukcyjnej na polskim rynku sztuki.
na odwrocie: "Image No. / 29 Print No. / 22/50 / Image Date / 1963 Date Printed / 1979 / © Jan Saudek 1981 / 178.023.3.14 22/50 1979.739 I"
Proweniencja:
Mrázková D., Jan Saudek, Slovart, 2014.