Niebieska linia

ID: 530

1 200 zł

62 x 49 cm w świetle ramy

serigrafia/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "R. CIEŚLEWICZ" (ołówkiem)

Jeden z najważniejszych przedstawicieli „polskiej szkoły plakatu”, znakomity grafik, współpracował z uznanymi czasopismami, w tym „Elle”, „Vogue”, „Opus International”, „Projekt” i wydawnictwami: Iskry, PIW, Czytelnik, Hachette czy Hazan. Bogata lista dokonań, wystaw i prestiżowych nagród przyznanych artyście plasuje go wśród kanonu polskich grafików współczesnych. Sygnowana praca charakteryzuje się mocnym, sugestywnym przekazem. Niebieski kolor przełamując dosłownie i w przenośni układ grafiki, burzy klasyczną dychotomię barw. Intrygująca kompozycja łączy wieloznaczność przekazu z pomysłową artystyczną stylistyką.

oznaczenie egzemplarza l. d.: "95/100" (ołówkiem)

Proweniencja:

David

CENA : 6 200 zł