Kompozycja żółta

ID: 3502

63,2 x 45,7 cm

litografia barwna/papier

Sygnatura

sygn. dat. i oznaczenie edycji u dołu: "JanKubicěk 1979/80 / 21/50" (ołówkiem)

Datowanie

1979/80

Czeski przedstawiciel sztuki konkretnej. Zajmował się malarstwem, grafiką, fotografią, ilustratorstwem. Tworzył w nurcie abstrakcji geometrycznej. Figury przedstawiał w sposób fragmentaryczny, dzięki czemu tworzyły nową jakość, wymykającą się prostym schematom. Istotną rolę w jego twórczości pełniła linia, jako forma graniczna między różnymi częściami malowanych obszarów. Wysoko ceniono prace graficzne Kubicka. Prace artysty zyskały uznanie m. in. w Stanach Zjednoczonych, Francji, Holandii, gdzie znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych.

na odwrocie oznaczenie: "Nr. 47"