Kompozycja czarno-biała

ID: 2350

48,5 x 41 cm w św. p-p.

technika graficzna

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "ARENA / 1974"

Datowanie

1974

Sztuka Vincenzo Areny należy do nurtu abstrakcji geometrycznej. Na wybór artystycznej drogi malarza wpływ miały dokonania holenderskiego artysty Pieta Mondriana. Początkowo w rysunkach Areny pojawiały się zwielokrotnione, identyczne znaki, tworzące cykle. Kompozycje włoskiego artysty tworzone były w czerni i bieli, czego egzemplifikacją jest powyższa praca z 1974 roku (jeden z krytyków - Guido Montana w latach 70. określił dzieła Areny jako „rygorystycznie estetyczne”). W późniejszych dziełach artysty obecne są nasycone barwy. Arena uczestniczył w licznych wystawach międzynarodowych, przykładowo w Austrii, Francji, Belgii czy Polsce.

oznaczenie l. d.: "84/100"

David

CENA : 6 200 zł