Granat (owoc i broń)

ID: 4822

Proweniencja

prywatna kolekcja, Belgia

43 x 59,5 cm (arkusz)

litografia barwna

Sygnatura

sygn. i opisany p. d.: "Corneille / bien ami cole…[?]" (ołówkiem)

drukowany napis l. g.: "La grenade (le fruit et l’arme), l’oeuf de termite, la larve ensachée, sont dans sa memoire ou dans ses nostalgies"

Wydana przez: Galerie Creuzevault, Paris 1963.

Corneille jest jednym z założycieli ruchu COBRA z Karelem Appelem, Constantem Nieuwenhuisem, Asgerem Jornem i Dotremontem. Do tej grupy wkrótce dołączyli poeci, malarze i pisarze, w tym Jacques Doucet, Pierre Alechinsky, Henry Heerup, Reinhoud, Else Alfelt, Carl-Henning Pedersen, Egill Jacobsen, C.O. Hulténa, Andersa Osterlinda, Maxa Waltera Svanberga.

Stan zachowania: zagięcie papieru