Portret w kapeluszu
12 000 - 15 000 zł
8 grudnia 2021 godz. 18:00
Roman Ruszczyc wraca z podjazdu z jeńcami do obozu polskiego pod Tullnem, 1883
Cena wylicytowana: 120 000 zł
12 000 - 15 000 zł
19,5 x 24,3 cm w świetle ramy
olej/tektura
Sygnatura
sygn. monogramem wiązanym l. g.: "VH"
Proweniencja
W nasyconej bogactwem kolorów, energicznie namalowanej twarzy dziecka uwidacznia się ekspresja malarska twórcy. Hofman za pomocą zdecydowanych pociągnięć pędzla wykreował ciekawe przedstawienie postaci. Kompozycja pozbawiona jest elementów baśniowych czy symbolicznych, dzięki temu bohater obrazu i jego emocje wypełniają całą warstwę znaczeniową dzieła.