18

Portret w kapeluszu

ID: 4554

12 000 - 15 000 zł

8 grudnia 2021 godz. 18:00

Proweniencja

19,5 x 24,3 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. monogramem wiązanym l. g.: "VH"

W nasyconej bogactwem kolorów, energicznie namalowanej twarzy dziecka uwidacznia się ekspresja malarska twórcy. Hofman za pomocą zdecydowanych pociągnięć pędzla wykreował ciekawe przedstawienie postaci. Kompozycja pozbawiona jest elementów baśniowych czy symbolicznych, dzięki temu bohater obrazu i jego emocje wypełniają całą warstwę znaczeniową dzieła.

Scena rodzajowa

Cena wylicytowana: 17 000 zł
4

Pościg, 1927

Cena wylicytowana: 18 500 zł
6

Spotkanie, 1939

Cena wylicytowana: 21 000 zł
7

Atak wilków, 1938

Cena wylicytowana: 22 000 zł
8

Patrol

Cena wylicytowana: 40 000 zł
10

Pejzaż z Bystrej

Cena wylicytowana: 38 000 zł
14

Widok na jezioro

Cena wylicytowana: 20 000 zł
15

Nokturn

Cena wylicytowana: 20 500 zł
16

Morze Martwe, 1943

Cena wylicytowana: 11 000 zł
22

Szron nad Wisłoką, 1987

Cena wylicytowana: 20 500 zł
24

Białowieża, 1973

Cena wylicytowana: 4 600 zł