18

Portret w kapeluszu

ID: 4554

12 000 - 15 000 zł

8 grudnia 2021 godz. 18:00

Proweniencja

19,5 x 24,3 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. monogramem wiązanym l. g.: "VH"

W nasyconej bogactwem kolorów, energicznie namalowanej twarzy dziecka uwidacznia się ekspresja malarska twórcy. Hofman za pomocą zdecydowanych pociągnięć pędzla wykreował ciekawe przedstawienie postaci. Kompozycja pozbawiona jest elementów baśniowych czy symbolicznych, dzięki temu bohater obrazu i jego emocje wypełniają całą warstwę znaczeniową dzieła.