Patrol
50 000 - 70 000 zł
8 grudnia 2021 godz. 18:00
Roman Ruszczyc wraca z podjazdu z jeńcami do obozu polskiego pod Tullnem, 1883
Cena wylicytowana: 120 000 zł
50 000 - 70 000 zł
37,5 x 47 cm w świetle ramy
olej/tektura
Sygnatura
sygn. p. d.: "Wojciech Kossak"
Proweniencja
Malarstwo Kossaka charakteryzowało się doskonałym warsztatem, realistyczną konwencją obrazowania, dopracowanym przedstawianiem wielkich scen bitewnych i wojsk w pejzażu. Olejna, sygnowana kompozycja wpisuje się w rozpoznawalne motywy obecne w twórczości artysty.