Dla Martički, 1949
2 000 - 4 000 zł
8 grudnia 2021 godz. 18:00
Roman Ruszczyc wraca z podjazdu z jeńcami do obozu polskiego pod Tullnem, 1883
Cena wylicytowana: 120 000 zł
2 000 - 4 000 zł
18 x 14,5 cm
tusz/papier
Sygnatura
sygn. monogramem i dat. l. d.: "5/VI WH 1949 / Praga"
Datowanie
1949
Stan zachowania: ubytki, zaplamienia papieru
Proweniencja
u góry odręcznie pisany tekst: Moja poczciwa Martičko, daremnie mnie prosisz, abym Ci coś ciekawego napisał. Daruj, ale moja Muza usnęła, śpi i pomimo dobrych chęci nie mogę jej przebudzić!