ID: 3808

49 x 65 cm w świetle ramy

litografia barwna/papier

Sygnatura

sygn. na płycie p. d.: "Picasso"

Datowanie

1955

Praca Pabla Picassa jest ilustracją talentu i artystycznych wizji jednego z najbardziej znaczących twórców w historii sztuki. Widnieje na niej data 1955 roku. Większość grafik artysty z tej dekady powstało w prestiżowym Studio Mourlot, specjalizującym się od lat 20. XX wieku w drukowaniu litografii i plakatów artystycznych. Po zakończeniu II wojny światowej ze Studiem Mourlot współpracowali m. in. Henri Matisse czy Joan Miró.

datowany l. g.: "8. II. 55. IV" nr odbitki l. d.: "1420 / 2400"