Karnawał II

ID: 4812

Proweniencja

kolekcja prywatna, Belgia

47,7 x 42,8 cm (arkusz)

litografia barwna/gazeta

Sygnatura

sygn. i dat. z płyty p. g.: "Picasso / le 20.1.61"

na odwrocie artykuły prasowe po francusku

Litografia wykonana na gazecie francuskiej „Le Patriote”, z którą od momentu karnawału w Nicei w marcu 1951 roku Picasso rozpoczął długoletnią współpracę. Praca ta jest jedną z narodzonych podczas tej właśnie współpracy. Została ona wydana w dniu 14 lutego 1961 roku. Oferowana grafika jest prawdopodobnie wersją próbną.

Stan zachowania: zagięcia, uszkodzenia papieru