Bez tytułu

ID: 3694

1 800 zł

Proweniencja

22,1 x 15,3 cm

technika graficzna/papier

Datowanie

1988

Czeski przedstawiciel sztuki konkretnej. Zajmował się malarstwem, grafiką, fotografią, ilustratorstwem. Tworzył w nurcie abstrakcji geometrycznej. Figury przedstawiał w sposób fragmentaryczny, dzięki czemu tworzyły nową jakość, wymykającą się prostym schematom. Istotną rolę w jego twórczości pełniła linia, jako forma graniczna między różnymi częściami malowanych obszarów. Wysoko ceniono prace graficzne Kubicka. Prace artysty zyskały uznanie m. in. w Stanach Zjednoczonych, Francji i Holandii, gdzie znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych.

opisany l. d.: "JanKubicěk1988 / 16/130"

David

CENA : 6 200 zł