Mars

ID: 2088

34,6 x 24,5 cm w św. p-p.

litografia barwna/papier

Sygnatura

sygn. z płyty l. d.: "miró"

Grafika pochodzi z trzeciego numeru znanego francuskiego pisma „Reuve Verve”, wydanego w 1937 roku. Dyrektorem pisma „Verve” był znany wydawca Teriade. Przez 23 lata funkcjonowania kwartalnika opublikował 10 tomów litografii najwybitniejszych paryskich artystów. Pismo miało charakter modernistycznego magazynu o sztuce. Współpracowało przez wiele lat ze słynną paryską drukarnią  - Studiem Mourlot, założoną przez Francois Mourlot.

na odwrocie: "JoanMiró / Mars 1938 / l' été"