Ahaswerus i Waszti - praca dwustronna

ID: 3683

Proweniencja

kolekcja prywatna, Francja

35,3 x 26 cm

litografia barwna/papier welinowy

Mourlot, F., Chagall Lithograph [II] 1957-1962, A. Sauret, Monte Carlo 1963, nr 251 + 274.

Jedna z litografii z wydania książkowego wykonanego na mocnym papierze welinowym. Cały nakład wykonany został przez paryską pracownię Murlota dla Teriade w Paryżu w roku 1960.

W 1956 roku francuski krytyk sztuki i wydawca Tériade wydał specjalny numer legendarnego magazynu o sztuce Verve, poświęcony wyłącznie tematyce biblijnej według Marca Chagalla. Na potrzeby tego wydania Chagall skomponował 18 pełnostronicowych kolorowych litografii i 12 czarno-białych. W swojej „Biblii I” Marc Chagall skupił się na postaciach ze Starego Testamentu, przykładowo prorokach i królach. Cztery lata później, w 1960 roku, wydany został kolejny numer „Ilustracji do Biblii”, zawierający 24 barwne litografie.

na odwrocie czarno-biała kompozycja

David

CENA : 6 200 zł