Z cyklu: Oblicza 5

ID: 3394

41,7 x 39,6 cm

gwasz, tusz chiński lawowany/ papier

Sygnatura

sygn. l. d.: M. Abakanowicz (ołówkiem)

Datowanie

2004

  Człowiek w świecie współczesnym pozostawał głównym tematem twórczości artystki. Zarówno prace rzeźbiarskie, jak i rysunkowe, stanowiły komentarz wobec problemu samotności i zagubienia jednostki w rzeczywistości postindustrialnej. W latach 70. i 80. pojawiły się prace węglem („Korpusy”, „Głowy”, „Twarze”) i olejne („Twarze nie będące portretami”). Oferowana praca nawiązuje do tych cykli. Oblicze współczesnego everymana,

na odwrocie nalepka z opisem: Abakanowicz Magdalena / Z cyklu „Oblicza „5 / Tusz chiński lawowany / 42 x 30; dat. p. d.: sierpień 2004 (ołówkiem)