Prawie niewyrażalne, 1980

ID: 6509

Proweniencja

- zakup w Galerii na Targowej, Warszawa; - kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

50,5 x 61 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "E. Rosenstein / 1980"

Datowanie

1980

- sygn. i opisany: "E. ROSENSTEIN / PRAWIE / NIEWYRAŻALNE / 50 x 61";
- nalepka: "Regine i Jerzy Milobedzki / Art collection / Do not remove this sticker  / Author: Erna Rosenstein / Title: Prawie Niewyrażalne   Yr.   1980 / Dim. 61 x 50   Media: olej na plotnie  /  Origin: Galeria na Targowej, Warszawa"

Początek lat 80. w twórczości Erny Rosenstein często charakteryzował się oszczędnością formy i subtelnym wyciszeniem koloru. Oferowana olejna kompozycja zachwyca swobodnym prowadzeniem plam i lekkością w budowaniu kompozycji, nawiązującej do onirycznych wizji. Obraz z tej dekady warty jest zauważenia także ze względów kolekcjonerskich. Rosenstein kojarzona jest z surrealizmem, choć sama nie deklarowała przywiązania do tego kierunku. Artystka realizowała się nie tylko w sztukach wizualnych, ale i poezji, do której zamiłowanie można zauważyć choćby w lirycznych, autorskich tytułach.