40,5 x 55 cm w św. p-p.
akwarela, gwasz/papier
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "T. Dominik 1957"
Datowanie
1957
Proweniencja
Artysta posługiwał się charakterystycznym językiem malarskim. Ekspresyjne, szerokie plamy barwne i abstrakcyjne formy inspirowane naturą stanowiły główny kierunek jego artystycznych poszukiwań. Prace Tadeusza Dominika są częścią muzealnych kolekcji w Polsce i za granicą (m. in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Stedelijk Museum).