Юрий Гагарин (Jurij Gagarin) / Wostok-1, 12.04.1961, 12.04.2021

ID: 4533

Proweniencja

60 x 60 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "„Юрий Гагарин / Wostok-1, 12.04.1961” / The Krasnals / Whielki Krasnal’ 12.04.2021"

Datowanie

12.04.2021

The Krasnals to kontrowersyjna grupa założona w 2008 roku przez anonimowych twórców. Za cel powzięli sobie artystyczną, bezkompromisową walkę z hipokryzją świata kultury. Wartością jest dla nich wolność, do której drogę torują sobie przez bunt. Posługują się dosadnym, często żartobliwym językiem. Ich artystyczne prowokacje pokazują relacje między twórcą i odbiorcą z pominięciem wszelkiej politycznej poprawności.