4

Uwięzione przedmioty I, 1991

ID: 5119

230 000 zł

200 000 - 250 000 zł

28 kwietnia 2022 godz. 20:00

Proweniencja

60 x 80 cm

akryl/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "Jan Tarasin 91"

Datowanie

1991

- sygn., dat. i opisany: "JAN TARASIN 91 / "UWIĘZIONE PRZEDMIOTY I";

- nalepka aukcyjna

Przedmioty uwięzione w szaro-błękitnej, zimnej toni paradoksalnie zdają się być w nieustannym ruchu i podlegać ciągłej zmianie. Kształty bliskie abstrakcji, pozbawione realistycznej dokładności, składające się z uproszczonych, różnorodnych znaków (figur geometrycznych, liter) zestawiał artysta w specyficzne układy, najczęściej poziome linie, które budowały umowną przestrzeń obrazu. To właśnie dynamika, ambiwalencja sił inspirowały Jana Tarasina. Ważną rolę odgrywały zarówno kształty, jak i kolory. Soczystość barwy czy oszczędność gamy kolorystycznej w naturalny sposób różnicowały podejścia interpretacyjne.

Archanioł

Cena wylicytowana: 50 000 zł

Nowe Metropolis, 2016

Cena wylicytowana: 135 000 zł
5

Żywioły

Cena wylicytowana: 60 000 zł
10

Detective Stories - Cover, 1998

Cena wylicytowana: 100 000 zł
11

Kompozycja, 2007

Cena wylicytowana: 13 000 zł
12

Kathmandu III, 2022

Cena wylicytowana: 16 000 zł
13

Kompozycja, 1983

Cena wylicytowana: 7 000 zł
16

S-IV, 1970

Cena wylicytowana: 38 000 zł
24

Kompozycja, 1965

Cena wylicytowana: 2 000 zł
26

Tulipan, 2017

Cena wylicytowana: 13 000 zł
27

Kontrabasista, 2017

Cena wylicytowana: 11 000 zł
28

Erotyk

Cena wylicytowana: 18 000 zł
31

Tenisista

Cena wylicytowana: 3 500 zł
32

Asklepios

Cena wylicytowana: 49 000 zł
38

Epicentrum Qantinum, 2021

Cena wylicytowana: 58 000 zł
39

Bez tytułu, 2018

Cena wylicytowana: 7 500 zł
40

Dom, 1970/71

Cena wylicytowana: 11 500 zł
44

Postać w dymie, 2019

Cena wylicytowana: 17 000 zł
47

Wilk 2, 2020

Cena wylicytowana: 10 000 zł
48

Dreamers, 2021

Cena wylicytowana: 10 000 zł
49

Inquest, 2017

Cena wylicytowana: 10 000 zł