Autoportret
2 000 - 3 000 zł
28 kwietnia 2022 godz. 20:00
2 000 - 3 000 zł
25,6 x 19,7 cm w św. p-p.
pastel/papier
Sygnatura
sygn. i dat. p. g.: "Panek 7[?]" (ołówkiem)
Proweniencja
Portrety i autoportrety stanowiły ważny motyw w dorobku artysty. W prezentowanym obrazie za pomocą zdecydowanych, energicznych pociągnięć kredki artysta stworzył portret bliski abstrakcji. Rozmyte pastelami rysy i znaki szczególne twarzy sprawiają, że zmienia się płaszczyzna odbioru dzieła. Intensywna, rozbudowana paleta kolorów i specyficzny sposób malowania dobrze oddają styl Jerzego Panka.