32

Asklepios

ID: 5171

60 000 zł

55 000 - 75 000 zł

28 kwietnia 2022 godz. 20:00

Proweniencja

wys. bez podstawy: 37,5 cm, wys. z podstawą: 47,5 cm, szer.: 27,2 cm

brąz patynowany, kamień

Sygnatura

sygn. u dołu: "MITORAJ"

oznaczenia na odwrocie: "C 622 1000 H.C"

Światowej sławy polski rzeźbiarz był twórcą, którego sztuka znalazła uznanie i miejsce w polskich i zagranicznych muzeach, a także w przestrzeni publicznej. Gigantyczne głowy, fragmenty ciał, często popękane, niekompletne, mocno wyróżniają się w takich miastach jak Paryż, Rzym, Kraków czy Londyn. Artysta inspirował się kulturą i mitologią Greków i Rzymian. Piękno przedstawiane przez Mitoraja nie jest jednak idealne. Świadomie wprowadzane w strukturę rzeźb pęknięcia czy uszkodzenia, zwracają uwagę na kruchość ideału i jego pozorność w rzeczywistym świecie. Przedstawienia męskiego torsu w sztuce antycznej były powszechne. Zachwyt nad ciałem, doskonałą proporcją był jednym z wyznaczników ówczesnej epoki. Mitoraj odwołując się do tego kanonu stworzył współczesną wersję popularnego motywu.

Archanioł

Cena wylicytowana: 50 000 zł

Nowe Metropolis, 2016

Cena wylicytowana: 135 000 zł
4

Uwięzione przedmioty I, 1991

Cena wylicytowana: 190 000 zł
5

Żywioły

Cena wylicytowana: 60 000 zł
10

Detective Stories - Cover, 1998

Cena wylicytowana: 100 000 zł
11

Kompozycja, 2007

Cena wylicytowana: 13 000 zł
12

Kathmandu III, 2022

Cena wylicytowana: 16 000 zł
13

Kompozycja, 1983

Cena wylicytowana: 7 000 zł
16

S-IV, 1970

Cena wylicytowana: 38 000 zł
24

Kompozycja, 1965

Cena wylicytowana: 2 000 zł
26

Tulipan, 2017

Cena wylicytowana: 13 000 zł
27

Kontrabasista, 2017

Cena wylicytowana: 11 000 zł
28

Erotyk

Cena wylicytowana: 18 000 zł
31

Tenisista

Cena wylicytowana: 3 500 zł
38

Epicentrum Qantinum, 2021

Cena wylicytowana: 58 000 zł
39

Bez tytułu, 2018

Cena wylicytowana: 7 500 zł
40

Dom, 1970/71

Cena wylicytowana: 11 500 zł
44

Postać w dymie, 2019

Cena wylicytowana: 17 000 zł
47

Wilk 2, 2020

Cena wylicytowana: 10 000 zł
48

Dreamers, 2021

Cena wylicytowana: 10 000 zł
49

Inquest, 2017

Cena wylicytowana: 10 000 zł