10

Detective Stories - Cover, 1998

ID: 5233

115 000 zł

90 000 - 120 000 zł

28 kwietnia 2022 godz. 20:00

Proweniencja

44 x 29 cm

akryl/karton

Sygnatura

sygn. p. d.: "Olbinski"

Obraz wystawiany:

- "Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna", Muzeum Narodowe w Kielcach, lipiec-październik 2021.

- "Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna", Muzeum Książąt Pomorskich w Szczecinie, grudzień 2021- luty 2022.

Obraz reprodukowany: "Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna", Muzeum Narodowe w Kielcach, Kielce 2021, s. 67.

Datowanie

1998

Do pracy dołączony certyfikat autentyczności podpisany przez artystę.

Mistrz plakatu, malarz-surrealista uznanie zdobył rozbudowanymi, metaforycznymi obrazami o baśniowej narracji. Niebanalne układy kompozycyjne, brawurowa wyobraźnia, sprawność warsztatowa i swoboda w kreowaniu przestrzeni obrazów, a do tego stylistyka fantastyczno-oniryczna, przyniosły artyście dużą popularność.

Archanioł

Cena wylicytowana: 50 000 zł

Nowe Metropolis, 2016

Cena wylicytowana: 135 000 zł
4

Uwięzione przedmioty I, 1991

Cena wylicytowana: 190 000 zł
5

Żywioły

Cena wylicytowana: 60 000 zł
11

Kompozycja, 2007

Cena wylicytowana: 13 000 zł
12

Kathmandu III, 2022

Cena wylicytowana: 16 000 zł
13

Kompozycja, 1983

Cena wylicytowana: 7 000 zł
16

S-IV, 1970

Cena wylicytowana: 38 000 zł
24

Kompozycja, 1965

Cena wylicytowana: 2 000 zł
26

Tulipan, 2017

Cena wylicytowana: 13 000 zł
27

Kontrabasista, 2017

Cena wylicytowana: 11 000 zł
28

Erotyk

Cena wylicytowana: 18 000 zł
31

Tenisista

Cena wylicytowana: 3 500 zł
32

Asklepios

Cena wylicytowana: 49 000 zł
38

Epicentrum Qantinum, 2021

Cena wylicytowana: 58 000 zł
39

Bez tytułu, 2018

Cena wylicytowana: 7 500 zł
40

Dom, 1970/71

Cena wylicytowana: 11 500 zł
44

Postać w dymie, 2019

Cena wylicytowana: 17 000 zł
47

Wilk 2, 2020

Cena wylicytowana: 10 000 zł
48

Dreamers, 2021

Cena wylicytowana: 10 000 zł
49

Inquest, 2017

Cena wylicytowana: 10 000 zł